Company Manager

Prosinec 2022

Dobrý den, nejprve bychom Vám chtěli popřát krásné Vánoce a mnoho štěstí a zdraví do Nového roku.

Připravili jsme pro Vás přehled nejvýznamnějších změn v roce 2022 a postup pro zahájení roku 2023 v našich programech.

Konec roku a zahájení r. 2023

Nezapomeňte se připravit na konec roku, uzavření skladů, příprava číselníků do nového roku a další.

Postup zahájení roku 2023 v Podvojném účetnictví, Daňové evidenci a Company Manageru naleznete ve článku Zahájení roku 2023.

Novinky

Mimořádné odpisy dlouhodobého majetku

U některých majetků pořízených v roce 2022 a 2023 je možné uplatnit mimořádné daňové odpisy. (Novela z. o dani z přidané hodnoty - EU, projednávaná jako sněmovní tisk 254.) V nové verzi programu je možné mimořádné odpisy použít.

Novinky PAMwin

  • Tisk redukovaného průměru pro nemoc na výplatních páskách - Doplněna možnost nastavit, aby se na výplatní pásku tiskl redukovaný hodinový průměr pro náhradu za nemoc.

  • Tisk přehled exekucí - Do agendy Exekuce byl doplněn nový tisk „Přehled exekucí“ s možností nastavení řady filtrovacích podmínek a s možností řazení exekucí podle dne určujícího pořadí v rámci exekucí jednoho pracovníka.

  • Tisk účetního dokladu na pracovníky - Do tisku účetního dokladu byla doplněna nová možnost tisku • Na pracovníky. Pomocí této volby se vytiskne účetní doklad rozdělený po jednotlivých pracovnících. Každý pracovník se vytiskne na samostatný list.

  • Upozornění na výročí trvání délky pracovního poměru - Doplněno do tlačítka „Info“. Možnost nastavit, aby se toto upozornění zobrazilo automaticky při hromadném založení mzdy.

  • Na legislativních změnách platných od začátku roku 2023 usilovně pracujeme a budou včas připraveny.

Protokolování změn dokladů

Zdokonalili jsme protokolování změn dokladů, nově se do protokolu o dokladu zaznamenávají také úkony související se zaúčtováním (zaúčtování, změna označení zaúčtováno na Ano/Ne, zaúčtování aktuálního dokladu atd.).

Podrobné popisy a návody k novinkám z roku 2022 naleznete v: novinky_MANW 2022, PUW 2022, JUW 2022, PAMwin 2022 a MAJW 2022

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -