Company Manager

Srpen 2021

Dobrý den,

připravili jsme pro Vás přehled novinek a zajímavostí z našich programů. Pokud byste ho nechtěli dále dostávat, můžete odběr Newsletteru odhlásit odkazem v jeho spodní části.

Novinky

Sklad s umístěním

Pokud chcete, aby systém naváděl skladníky přesně ke zvolenému zboží, začněte zaznamenávat jeho umístění v rámci skladu. Práce s umístěním pomáhá organizovat a řídit práci ve skladu, který je členěn na sektory, regály, poschodí regálů atp. a konkrétní jednoznačně určené a označené pozice v nich.

Umístění zboží se zadává do příjemky, je možné ho doplnit například v rychlém rozpisu. Podklady k výdeji ze skladu (balící listy) jsou pak pro efektivní práci seřazeny podle umístění zboží a navádí skladníky při práci.

Výhody práce s umístěním ve skladu:

• Skladník snadno najde zboží i ve skladu s mnoha položkami.

• Zastupitelnost skladníka – zboží ve skladu snadno najdete i v případě, že je skladník nemocný nebo na dovolené.

• Efektivní využití místa ve skladu – umístění zboží vyberete podle aktuálně volného místa ve skladu. Stejné zboží je možné umístit na více různých míst (př. odlišné šarže, datum expirace, evidenční číslo atp.). Při zadávání umístění do příjemky Vás program upozorní, že na vybraném skladovém místě, už je něco umístěno, jaké jsou jeho rozměry a nosnost.

Nová verze programu

• Jsou zde doplněné změny týkající se zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů.

Z konečného znění zákona vyplývá, že zvýšené částky daňového zvýhodnění na druhé a třetí dítě uplatněné v konkrétních mzdách za jednotlivé měsíce se v roce 2021 měnit nebudou! Zvýšené částky se uplatní zpětně až v ročním zúčtování za rok 2021.

• Dále je do programu doplněno automatické krácení nároku na dovolenou při dlouhodobé nepřítomnosti.

Hromadný tisk a odeslání vydaných faktur

Připravili jsme pro Vás novou vylepšenou verzi hromadného tisku vydaných faktur a jejich odeslání e-mailem.

Hromadný tisk a odeslání faktur obsahuje podrobné filtry pro výběr konkrétních čísel faktur pro tisk nebo odeslání, výběr typu tisku faktury (př. aktuální faktura/ faktura v cizí měně bez Kč), jaké soubory se budou vytvářet (př. faktury pro každou organizaci do jednoho PDF) a nastavení pro odeslání (př. e-maily po organizacích + skrytá kopie pro Vaši účetní, nastavení textu e-mailů atp.).

Výdejka s hromadným výběrem

Nová funkce „Výdej vybraných řádků příjmů“ nabízí k výdeji všechny řádky z příjemek, kde něco zbývá na skladě. V řádcích je zobrazena značka zboží, text, DPH, šarže, datum expirace, maximální počet kusů k výdeji a další informace. Je možné měnit počet kusů k výdeji, prodejní ceny, slevy a počty obalů.

Podrobné popisy novinek naleznete v: novinky MANW 2021, PUW 2021, JUW 2021, PAMwin

Tipy a triky

  • Víte, že tlačítko umožňuje změnit pořadí vět v tabulce a vybrat, podle jakých sloupců se mají řádky v seznamu seřadit? Př. CTRL + F otevře filtr, kde zvolíte, co se Vám zobrazí a pak vyberete, jak se Vám data seřadí=> Vydané faktury seřazené podle řady dokladů a pak čísla dokladu po sobě.

  • Víte, že si můžete zvolit různé typy vzhledu tisku Vydaných faktur? Služby - Servis -> Nastavení parametrů -> parametr TYP _ VF _ TISK umožňuje zvolit si z cca 20 různých vzhledů tisku vydaných faktur! Pokud ani tak nejste se vzhledem vytisknutých faktur zcela spokojeni, zavolejte nám a my Vám ho upravíme přesně podle Vašich představ.

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -