Listopad 2021

Dobrý den,

připravili jsme pro Vás přehled novinek a zajímavostí z našich programů.

Novinky

Přiznání k DPH vzor č.23

Přiznání k DPH za říjen 2021 se bude podávat na novém formuláři vzor č.23. Nový formulář je k dispozici v nových verzích programů Podvojné účetnictví a Daňová evidence.

Za období od 1.10.2021 se nově také základ daně OSS vykazuje na řádku přiznání k DPH č.24 (dříve řádek 26).

Nová verze programu 10/2021

Zákonné změny, které se týkají programu PAMWIN v tomto čtvrtletí žádné nenastaly. Úpravy se týkají průběžného vylepšování funkčnosti programu.

Tisk Výkazu zisků a ztrát za 5 let dozadu

Nově u tisku Nákladů a Výnosů č. 7. N+V podle účtů 12 měsíců naleznete zaškrtávátko , které umožní tisk za více let dozadu. Tisk zobrazuje náklady a výnosy letošní rok + 4 roky dozadu souhrnně za rok + letošní rok rozepsaný po měsících. Součty za rok jsou souhrnné za celou firmu, neberou v úvahu další nastavení filtrů (př. po střediscích atp.).

Nová funkce ve skladu Výdej + Příjem - Přebalení

V případě, že zboží do skladu přijímáte v balení o jiném počtu kusů, než po jakém ho vydáváte, pak se ve skladu musí zboží rozdělit do menších částí nebo zabalit po více kusech. K tomu slouží nová funkce Výdej + Příjem – přebalení.

V agendě Příjem, Výdej založte příjemku -> Horní lištové menu Sklad -> Export – Import -> Výdej + Příjem - přebalení

Funkce Vám nabídne k výběru všechny výrobky z ceníku, které jsou z jednoho typu materiálu a lze je z materiálu v daném skladu vyrobit. Zobrazen je materiál na jejich výrobu včetně šarží a počtu kusů, které lze aktuálně vyrobit. Při přebalení se vloží řádky do rozpisu výdejky a založí se také odpovídající příjemka. Mezi těmito provázanými doklady lze snadno přecházet.

Podrobné popisy novinek naleznete v: novinky MANW 2021, PUW 2021, JUW 2021, PAMwin

Tipy a triky

  • Víte, že v nabídce tisků je možné skrýt ty, které nepoužíváte? Viz nebo příručka Omezení zobrazovaných tisků.

  • Víte, program Podvojné účetnictví umožňuje například ke konci měsíce nebo roku hromadně zaúčtovat kurzové rozdíly (KR) a korunová vyrovnání (KV)? Podrobně viz nebo příručka Menu Saldokonto.

  • Víte, že naše programy umožňují Import bankovních výpisů ze souborů stažených z banky? Připravili jsme pro Vás podrobný návod pro program MANW, ve kterém naleznete také další postupy a nastavení v agendě Banka. Podrobně viz nebo příručka Banka.

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -