Únor 2023

Dobrý den,

připravili jsme pro Vás přehled novinek a zajímavostí z našich programů.

Novinky

Novinky PAMWIN

Přehled nejdůležitějších zákonných změn pro r. 2023: Zvýšení minimální mzdy, Zaručená mzda, Maximální vyměřovací základ pojistného, Redukční hranice pro výpočet nemocenské, Redukční hranice pro výpočet náhrady mzdy za pracovní neschopnost, Oznámení zaměstnanců ZPS, Exekuce, Chráněná dílna, Vyměřovací základ pro odvod zdravotního pojištění, Vyměřovací základ pro zaměstnání malého rozsahu, Limit pro srážkovou daň, Zvýšení stravovacího paušálu, Nové Daňové formuláře, Vyšší pojistné pro záchranáře atd.

Sleva na sociální pojištění - nová agenda: Od 1.2.2023 je možné uplatňovat slevu na pojistném zaměstnavatele za vybraný okruh pracovníků, kteří splňují předem stanovené podmínky. Sleva za pracovníka je 5% ze sociálního pojištění, které za zaměstnance odvádí zaměstnavatel. Pro tento účel byla do programu doplněna nová agenda „Sleva na pojistném“.

eÚčtenky - nová verze programu

K 1.1.2023 byla zrušena elektronická evidence tržeb. V nových verzích programu eÚčtenky bylo odesílání EET automaticky deaktivováno, ale stále je možné prohlížet zaevidované doklady, které byly odeslány správci daně v minulosti.

Došlo ke změně vzhledu hlavní obrazovky programu, potlačení funkcí týkajících se EET a rozšíření o funkce nové například možnost použití slev pro zaměstnance nebo rozšíření použití čtečky čárových kódů.

Tisk rychlých přehledů fakturace

Tlačítka na seznamu přijatých faktur zobrazí přehled fakturace podle zvoleného filtru. V těchto přehledech nově naleznete tlačítko , které umožňuje daný přehled vytisknout. Otevře se Uživatelský výpis v režimu návrh s daným přehledem, kde je možné výpis vytisknout.

Banka - automatické vyplňování cizí měny

Pokud je bankovní účet veden v cizí měně, pak se nově při vkládání nového řádku do dokladu v agendě Banka (F6 nebo ) automaticky vyplňuje pole cizí měna podle řady dokladů.

Tipy a triky

  • Víte, že ve Vydaných i Přijatých fakturách lze kopírovat fakturu z loňského roku? Viz kopie loňské faktury

Podrobné popisy a návody k novinkám z roku 2023 naleznete v: novinky_MANW 2023, PUW 2023, JUW 2023, PAMwin 2023 a MAJW 2023.

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení.

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -