Prosinec 2021

Dobrý den,

nejprve bychom Vám chtěli popřát krásné Vánoce a mnoho štěstí a zdraví do Nového roku.

Připravili jsme pro Vás přehled novinek a zajímavostí z našich programů a postup pro zahájení roku 2022 v našich programech.

Novinky

F7 - Hledej

Nově jsme pro Vás přepracovali činnost Hledej (klávesa F7 nebo ). Činnost pracuje s tabulkou, ze které jste ji spustili a umožňuje filtrovat záznamy splňující zadané podmínky buď všechny zároveň nebo alespoň jednu z nich.

Činnost se používá k:

• Vyhledání věty splňující určitou podmínku

• Vybrání vět (nastavení filtru), které splňují určitou podmínku

Uživatelské výpisy - záložka Podmínky

Sjednotili jsme zadávání podmínek v Uživatelských výpisech s funkcí F7-Hledej. Záložka Podmínky - FILTR (režim Návrh) slouží k omezení nebo výběru řádků, které budou ve výpisu tištěny.

QR kódy v příkazech k úhradě

V agendě Příkazy k úhradě lze tisknout příkaz k úhradě s QR kódy jednotlivých plateb, které pak můžete jednoduše zaplatit například pomocí mobilního telefonu. Tlačítkem otevřete volby tisku agendy Příkazy k úhradě a zvolte tisk Podklad pro schválení s QR kódem. QR platby k jednotlivým řádkům příkazu j úhradě lze zobrazit také tlačítkem v rozpisu Příkazu k úhradě.

V rozpisu Příkazu k úhradě k úhradě nově naleznete také tlačítko . Otevře jím formulář QR Faktura, který umožňuje načtení QR platby do příkazu k úhradě jako další řádek jeho rozpisu. QR kód můžete do příkazu k úhradě načíst čtečkou, naskenovat, přetáhnout obrázek atd.

V agendě DPH na záložce Příkaz se nově na příkazu k úhradě automaticky tiskne QR platba. Tuto QR platbu lze zobrazit také tlačítkem .

Hromadné nahrazení Code, Střediska, Zakázky v úč. deníku podle nastaveného filtru

Nová funkce hromadně nahradí zvolená pole (Code, Středisko MD, Středisko Dal, Zakázka) ve všech řádcích účetního deníku podle nastaveného filtru.

Například je možné najednou do všech faktur pro konkrétního odběratele vyplnit stejné číslo zakázky a Code.

Funkci naleznete v účetním deníku: Horní lištové menu Vkládání -› Hromadné nahrazení Code, str. …filtr

Podrobné popisy novinek naleznete v: novinky MANW 2021, PUW 2021, JUW 2021, PAMwin 2021

Zahájení roku 2022

Nezapomeňte se připravit na konec roku, uzavření skladů, příprava číselníků do nového roku a další.

Podrobný postup zahájení roku 2022 v Podvojném účetnictví a Company Manageru naleznete v článku Zahájení roku 2022.

Tipy a triky

  • Víte, že pořadí řádků v rozpisu Vydané faktury je možné jednoduše změnit? Postup: Horní lištové menu Vydané-› Další služby-› Setřídit rozpis ručně. Viz .

  • Připravili jsme pro Vás Videonávody postupů pro zpracování dokladů s s přenesenou daňovou povinností (Reverse Charge). Postup: Vydané faktury s RC ( nebo příručka) a Přijaté faktury s RC ( nebo příručka).

  • Víte, že tlačítkem na kartě adresy vyhledáte záznamy dané organizace v insolvenčním rejstříku? (Seznam firem, proti kterým bylo zahájeno insolvenční řízení po 1.1.2008.)

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení

. . . .

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -