Company Manager

Červenec 2021

Dobrý den,
připravili jsme pro Vás přehled novinek a zajímavostí z našich programů. Pokud byste ho nechtěli dále dostávat, můžete odběr Newsletteru odhlásit odkazem v jeho spodní části.

Novinky

 • One Stop Shop (OSS) - Režim EU
  Od 1.7.2021 byl zaveden zvláštní režim jednoho správního místa pro přeshraniční prodej zboží (typicky e-shopy) nebo poskytování služeb koncovým zákazníkům do jiných států EU, u kterých vzniká povinnost odvodu DPH ve státě spotřebitele. Dodavatel (uživatel OSS) se registruje do režimu OSS a odvádí DPH pouze v jednom členském státě EU (tedy v ČR), ačkoliv se jedná o přeshraniční plnění v EU.
  Podrobně viz financnisprava.cz - OSS.
  Připravili jsme pro Vás možnost zpracování dokladů patřících do přiznání OSS - režim EU v programu Company Manager podrobně viz OSS režim EU - MANW
  Pořizování dokladů pro OSS, vygenerování podrobných podkladů a Přiznání OSS - režim EU pro elektronické podání finanční správě viz OSS režim EU - PUW

 • Uživatelské výpisy
  Nově jsme pro Vás přepracovali univerzální modul Uživatelské výpisy sloužící k tisku vybraných informací z libovolné tabulky. Tabulku (soubor) si můžeme představit jako rozsáhlou tabulku, kde jedna věta je řádek tabulky a jedna položka je jeden sloupec tabulky. Uživatelské výpisy umožní vybrat si, které řádky a sloupce tabulky se budou tisknout. Otevřete je tlačítkem .

 • Plánované zvýšení daňového zvýhodnění na děti
  Jakmile bude schválena novela zákona o státní sociální podpoře, zveřejníme novou verzi programu PAMwin s novou výší daňového zvýhodnění na děti. V současné době je další projednávání novely v poslanecké sněmovně naplánováno na 7.7.2021 (Sněmovní tisk 1116). Sledujte, prosím, Aktuality na našem webu.

Podrobné popisy novinek naleznete v: novinky MANW 2021, PUW 2021, JUW 2021 a PAMwin 2021

Tipy a triky

 • Víte, že klávesa "-" (mínus) v Účetním deníku oddělí z aktuálního řádku další řádek s DPH a klávesa "*" přidá další řádek s DPH podle vyplněné Di (daňové informace)?

 • Víte, že v Peněžním deníku klávesa "h" vloží další řádek dokladu (např. v bance) jako úhradu faktury? Nabídne nezaplacené Vydané faktury a po výběru řádek (řádky) úhrady kompletně vyplní a rozúčtuje ho (z původního řádku funkce přebere datum, řadu dokladů a číslo dokladu).
  "H" - jako "h", nabídne k úhradě nezaplacené Vydané faktury, ale umožňuje změnu datumu.
  "l" (malé L) - nabídne k úhradě nezaplacené Ostatní pohledávky.
  "L" - nabídne k úhradě nezaplacené Ostatní pohledávky s možností změny datumu.

 • Víte, že formulář pro vyplnění faktury podle QR kódu můžete v agendě Přijaté faktury v seznamu nebo na kartě faktury vyvolat také klávesovou zkratkou ALT + Q (= tlačítko )?

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -