Únor 2022

Dobrý den,

připravili jsme pro Vás přehled novinek a zajímavostí z našich programů.

Novinky

Upomínky

Při tisku Upomínek s odesláním e-mailem je nově možné přikládat PDF upomínaných faktur. Podmínkou je mít nastavené ukládání PDF Vydaných faktur při jejich tisku do PDF nebo odeslání e-mailem viz "Tipy a triky" níže. Ve formuláři tisku upomínek pak zaškrtněte .

Novinky PAMwin

  • Změna ve formuláři hlášení pro ČSSZ - Došlo ke změně ve formuláři - přehled o vyměřovacích základech vzor pro rok 2022.

  • Změna období platnosti karanténního příspěvku - Na kartě mzdy pro rok 2022 se změnilo období pro zobrazení karanténního příspěvku.

  • Úprava odvodu zálohové daně pro vysoké mzdy - Pro rok 2022 došlo k navěšení limitu, od kterého je sazba daně z příjmů fyzických osob 23% (48 násobek průměrné mzdy ročně).

Pro zpracování mezd doporučujeme vždy použít aktuálně dostupnou verzi programu.

Rychlý tisk/export tabulky podle nastaveného gridu

Na záložce seznam si uživatel může často nastavit filtr nebo i pořadí sloupců v gridu. Pak by takto vybranou tabulku chtěl rychle vytisknout, aniž by musel výběr složitě tvořit. Umožní mu to nová funkce spuštěná klepnutím pravého tlačítka myši na tlačítko (uživatelské výpisy), (počítadlo řádků), klávesová zkratka Alt + F9 nebo horní lištové menu Tabulka -> Tisk tabulky podle gridu.

Tabulka zobrazená podle nastaveného filtru se otevře v Uživatelských výpisech, kde ji můžete ihned vytisknout , převést do pdf , excelu nebo poslat e-mailem .

Import faktur ve formátu Pohoda.xml a Money.xml

Nově je možné do podvojného účetnictví a daňové evidence importovat faktury ve formátu Pohoda.xml a Money.xml. Importy fungují například i pro import faktur ze Shoptetu.

Importy naleznete ve: Služby – Servis -> Import účetního deníku (PUW)/ Import (JUW)

Podrobné popisy novinek naleznete v: novinky MANW 2022, PUW 2022, JUW 2022, PAMwin 2022

Tipy a triky

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -