Září 2022

Dobrý den,

připravili jsme pro Vás přehled novinek a zajímavostí z našich programů.

Novinky

Pojmenované ceníky - nová agenda

Program Company Manager umožňuje použít mimo hlavního Ceníku více různých ceníků s omezenou platností od data do data. Konkrétní pojmenovaný ceník pak můžete např. přiřadit zákazníkům v adresách. Při vyplnění Organizace v Zakázce/ Vydané faktuře atp. se na kartě vyplní příslušný ceník a používají se jeho prodejní ceny (pokud se v daném ceníku zadaná značka zboží nachází). Agenda sdružující tyto ceníky se nazývá Pojmenované ceníky.

Novinky PAMwin

Přehled novinek:

  • Odesílání pracovní smlouvy e-mailem - V Personalistice na záložce "Pracovní smlouvy" přibylo nové tlačítko , které umožňuje odeslání PDF konkrétní pracovní smlouvy na e-mail pracovníka.

  • Cena daňově nejvýhodnější stravenky - Podle vyhlášky 237/2022 Sb., která nabývá platnost 20.8.2022 se mění sazby základní náhrady za používání silničních motorových vozidel a stravného a o stanovení průměrné ceny pohonných hmot pro účely poskytování cestovních náhrad, ve znění pozdějších předpisů. Cena daňově nejvýhodnější stravenky vzroste o 30 Kč na 180 Kč. Hranice pro tzv. stravovací paušál, který je od ledna loňského roku alternativou ke stravenkám, se zvedne o 16,8 Kč na 99,4 koruny.

Novinky Evidence Majetku

Přehled novinek:

  • Rozšíření pořadového čísla Dlouhodobého majetku z 5 na 10 znaků umožňuje práci s velkým množstvím majetků př. pokud si pořídíte mnoho kusů stejného majetku, ale potřebujete pracovat s každým zvlášť (tento způsob je vhodný například pokud očekáváte postupné vyřazování jednotlivých kusů atp.). Pořadové číslo je přiřazeno při založení karty majetku.

  • Inventární čísla - Připravili jsme pro Vás novinky a rozšíření práce s Inventárními čísly v programu Majetek. Při použití inventárních čísel je možné například přiřadit stejné inventární číslo při pořízení více kusů stejného majetku (př. inventární číslo = značka v ceníku programu Company Manager nebo Daňová evidence) a pak s těmito inventárními čísly dále pracovat. V seznamu dlouhodobého i drobného majetku přibyl filtr na inventární čísla (nápověda F1 nabídne v tomto filtru na výběr inventární čísla použitá v příslušné agendě). Připravili jsme také novou tiskovou sestavu v tisku daňových odpisů "podle inventárního čísla celkem", která zobrazí: Inventární čísla, počet kusů majetku s tímto inventárním číslem, součet daňových odpisů tohoto inventárního čísla za nastavené období atd.

  • Propojení Zápůjčního skladu a Evidence majetku - Program Zápůjční sklad (ZapSklad) nově umožňuje propojení s programem Evidence majetku (MAJW). Je možné ze Zápůjčního skladu například hromadně zakládat nebo vyřazovat karty dlouhodobého majetku podle dokladů v Zápůjčním skladu. Podrobnosti najdete zde

Podrobné popisy novinek naleznete v: novinky MANW 2022, PUW 2022, JUW 2022, PAMwin 2022 a MAJW 2022

Tipy a triky

  • Připravili jsme pro Vás články o zálohových fakturách a čerpání záloh v programu Company Manager. Podrobnosti naleznete zde: Zálohové vydané faktury a Zálohové přijaté faktury.

  • Víte, že je možné při zpracování DPH provést hromadnou kontrolu DIČ v dokladech patřících do zpracovávaného období přiznání DPH? Agenda Tisk DPH -> záložka Soupis -> . Podrobnosti naleznete v příručce PUW / JUW.

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -