Květen 2022

Dobrý den,

připravili jsme pro Vás přehled novinek a zajímavostí z našich programů.

Novinky

Elektronické podání Kontrolního hlášení

Vzhledem k nefunkčnost serveru finanční správy při načítání xml souboru Kontrolního hlášení jsme v aktuální verzi programů nastavili načítání xml souborů přiznání k DPH, KH a souhrnného hlášení přes portál Mojedane.cz.

Pokud nemáte možnost instalovat novou verzi programu, můžete si nastavit parametr URL_DAN_PORTAL (= Odkaz na www-Daňový portál) na hodnotu https://adisspr.mfcr.cz/pmd/epo/formulare?nacteni=1.

Novinky PAMwin

Přehled novinek:

  • Úprava tisku Prezenční listina - V sadě tisků "Personalistika" byl upraven tisk "Prezenční listina". Nově je zde sloupec pro zapsání datumu a možnost tisknout víceřádkový text do záhlaví tohoto tisku, který si může uživatel před tiskem volně vyplnit.

  • Oznámení o ukončení pracovního poměru - Pokud se zakládá oznámení o ukončení pracovního poměru a neexistuje mzda v měsíci, který odpovídá datumu ukončení pracovního poměru, zobrazí se upozornění na tuto situaci a průměrná čistá mzda se stanoví z poslední existující mzdy. V oddíle "9. Informace pro podporu v zaměstnanosti" je na údaji "Průměrný čistý měsíční výdělek" doplněna možnost stisknout klávesu "F1", která se pokusí aktualizovat tento údaj podle mzdy v měsíci ukončení pracovního poměru.

Nové parametry pro import bankovního výpisu

Horní lištové menu Služby -> Nastavení parametrů

Parametr: IMPOBU_UHR_AUTO - při nastavení na Ano dojde po importu výpisu běžného účtu rovnou automatickému párování úhrad. Proběhne automaticky funkce Páruj celý výpis, aniž byste museli mačkat spouštěcí tlačítko .

Parametr: PAR_CAST_RADY_F - Do parametru se vyplňují řady dokladů, ve kterých chceme automaticky párovat i částečné úhrady, u kterých jsme si jisti importovaným číslem faktury/variabilním symbolem a páruje se jich víc s jednou fakturou.

Nová vylepšení v agendě Zásilky

Agenda Zásilky slouží pro podporu posílání zásilek dopravcem. Hromadný podací arch je možné exportovat přímo dopravci. Například Česká Pošta (balík do ruky nebo na poštu), Zásilkovna, DPD, PPL, GLS, Uloženka, TopTrans, In Time atd.

  • Nově je možné exportovat podací arch dopravcům Mall Delivery, 123 Kurýr, Alza a API PPL.

  • Vylepšení formuláře Vyhledávání zásilek.

  • Možnost propojení s webem některých dopravců a sledování zásilky (př. PPL, DPD, Zásilkovna). Tlačítko na záložce Zásilky nebo ve formuláři vyhledávání zásilek.

Podrobné popisy novinek naleznete v: novinky MANW 2022, PUW 2022, JUW 2022, PAMwin 2022 a MAJW 2022

Tipy a triky

  • Víte, že je možné při Importu automaticky okontovat Bankovní výpisy? Tzn. přiřadit k číslu běžného účtu, ze kterého/na který peníze odešly, čísla účtů MD/DAL v agendě banka. Viz a příručka. Automatické okontování výpisu v kombinaci s automatickým párováním celého výpisu při importu (viz Noviky) umožňuje výrazné zrychlení zaúčtování Bankovních výpisů.

  • Víte, že je možné ke každému PDF vytvořenému v našich programech automaticky připojit Váš osobní elektronický podpis (nastavuje se tlačítkem ve volbách tisku). Elektronicky podepsaný dokument si může přečíst kdokoliv, ale nikdo ho nemůže změnit. Tím že je elektronicky podepsán je garantováno, že ho vytvořila skutečně podepsaná osoba a že nebyl nijak dodatečně upravovaný. Podrobně viz příručka

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -