Říjen 2021

Dobrý den,

připravili jsme pro Vás přehled novinek a zajímavostí z našich programů.

Novinky

Rychlý náhled tisku vydané faktury

Pro zrychlení a zjednodušení kontroly, zda je doklad správně vyplněn, máte nově možnost tlačítkem (na kartě Vydané faktury) otevřít ve vedlejším okně náhled tisku faktury.

Záznam práce pro zákazníka

Nově program Podvojné účetnictví umožňuje zaznamenávat čas strávený prací pro konkrétního zákazníka. Budete mít lepší přehled o produktivitě práce a její organizaci, zjednodušenou tvorbu pracovních výkazů a přehledů pro zákazníky.

  • Podrobně viz .

Automatické krácení nároku na dovolenou

Do programu byl doplněn mechanismus, který na základě vykázané dlouhodobé nemoci, případně dlouhodobého neplaceného volna, automaticky upraví alikvotní délku dovolené. Úprava délky nároku na dovolenou se aktivuje pouze v případě, že existuje mzda za měsíc ve kterém pracovník končí pracovní poměr, nebo existuje mzda za poslední měsíc v roce.

Pro získání podkladů pro rozhodnutí proč došlo ke korekci nároku na dovolenou byl do programu doplněný nový tisk (na základní obrazovce tiskové tlačítko -> tisk „11. Podklad pro krácení dovolené“).

Přecházení mezi souvisejícími příjemkami a výdejkami

Ve skladu na kartě příjemky a výdejky naleznete tlačítko (exportovaný doklad), které umožňuje přecházet mezi souvisejícími Příjemkami a Výdejkami.

Exportované doklady vznikají více způsoby při převodu zboží mezi vlastními sklady například při kompletaci, přeskladnění, rozbalení atp.

Nově je možné exportovat zboží do téhož skladu (př. příjem do výroby + výdej konečnému zákazníkovi).

Podrobnější vyhledávání v příručkách

Nově je v příručkách umožněno přepnout vyhledávání na podrobnější verzi tlačítkem . Při spuštění příručky je nastaveno vyhledávání v názvech kapitol (nastavení: ). Nyní lze vyhledávání přepnout na podrobné vyhledávání (nastavení: ), které prohledá prvních 200 znaků textu každé kapitoly. Při hledání je vhodné vyzkoušet oba způsoby vyhledávání a zvýšit tak pravděpodobnost nalezení hledaných informací.

Podrobné popisy novinek naleznete v: novinky MANW 2021, PUW 2021, JUW 2021, PAMwin

Tipy a triky

  • Víte, že pro přehlednost a zrychlení práce můžete v jednotlivých tabulkách (karta vydané faktury, karta přijaté faktury, řádek s rozúčtováním v účetním deníku atp.) skrýt pole, která nepoužíváte? Horní lištové menu Tabulka -> Skrýt vybrané položky. Nastavení skrytých položek je parametrem uživatele, nastavujete je tedy pouze pro sebe. Ostatní přihlášení uživatelé uvidí tabulku tak, jak si její zobrazení sami nastavili. Podrobně viz

  • Víte, že tlačítko Vám zobrazí Adresu nebo Místo určení na mapě a tlačítko Vám zobrazí na mapě cestu z Vaší provozovny na zvolenou adresu/ do místa určení? Tlačítka naleznete na kartě Adresy (nebo Přijaté faktury) a při zadávání Místa určení (v agendě Vydané faktury, Zakázky).

  • Víte, že pokud je Váš počítač připojen k internetu, umožňují programy z portfolia ComSys - Software automaticky importovat denní kurzy z České národní banky? Podrobně viz

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.



+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -