Company Manager

Leden 2022

Dobrý den, nejprve bychom Vám chtěli popřát mnoho štěstí, zdraví, osobních i pracovních úspěchů v Novém roce. Na začátek roku 2022 jsme pro Vás připravili několik novinek v našich programech.

Novinky

Nová verze programu pro rok 2022

Vydáváme novou verzi programu PAMwin 1/2022.

Seznam nejdůležitějších změn: Zvýšení minimální mzdy, Daňová sleva na pracovníka, Daňové zvýhodnění na děti pro rok 2022, Maximální vyměřovací základ pojistného, Redukční hranice pro výpočet nemocenské, Redukční hranice pro výpočet náhrady mzdy za pracovní neschopnost, Oznámení zaměstnanců ZPS, Exekuce – úprava normativních nákladů na bydlení, Chráněná dílna, Daňové formuláře.

Novinky Intrastat 2022

Intrastat je doplňkový modul, který není součástí základní dodávky programu. Slouží pro statistiku obchodování mezi členskými státy Evropské unie viz příručka Intrastat.

Novinky Intrastat 2022:

  • Možnost načíst nový vzorový číselník Transakcí platný od 1.1.2022

  • Možnost podání zjednodušeného výkazu

  • Nové formuláře výkazů Přijetí a Odeslání zboží r. 2022

Český statistický úřad - novinky Intrastat

Nové verze příruček a demoverzí našich programů

Připravili jsme pro Vás nové aktuální příručky a demoverze našich programů. Demoverze jsou ke stažení na webové stránce příslušného programu (tlačítko vpravo nahoře). Můžete si na nich zdarma vyzkoušet, jak program vypadá a funguje: Company Manager, Podvojné účetnictví, Daňová evidence, Personalistika a mzdy, Evidence majetku, Docházka, Prodejna, eÚčtenky a Zápůjční sklad.

Zablokování Neplatičů

Nově je možné organizace označené na kartě adresy jako blokovat. Omezeny jsou agendy Vydané faktury, Zakázky, Příjem - Výdej (Výdejky). Nelze do nich vkládat Organizace označené jako neplatiči. Do již existujících dokladů pro dané organizace nelze vkládat další řádky do rozpisu. Nelze použít funkce z horního lištového menu, které vedou ke vzniku blokovaných dokladů (př. Faktura -> Výdejka, Zakázka -> Faktura atd.)

Pro blokování neplatičů nastavte parametr „Zapnout blokování neplatičů“ (BLOK_NEPLATIC) na Ano.

Podrobné popisy novinek naleznete v: novinky MANW 2022, PAMwin 2022

Během roku 2021 se v našich programech objevilo mnoho novinek. Jejich podrobné popisy naleznete v: novinky MANW 2021, PUW 2021, JUW 2021, PAMwin 2021

Tipy a triky

  • Víte, že tiskové výstupy z našich programů lze tisknout také v cizím jazyce? Příklad tisku Rozvahy v Angličtině viz .

  • Víte, že v programu lze vkládat kopii faktury z loňského roku? Viz kopie loňské faktury

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -