Srpen 2022

Dobrý den,

připravili jsme pro Vás přehled novinek a zajímavostí z našich programů.

Novinky

Kontrola CZ DIČ - změna VIES

Došlo ke změnám ve webové službě VIES, která je využívána pro kontrolu DIČ v registru plátců. Pro správnou funkci kontroly DIČ je nutné nainstalovat novou verzi programu (16.8.2022 a novější).

Kontrolu DIČ (například tlačítko ) naleznete v Adresách, na kartě Vydané faktury, Přijaté faktury, Zakázky nebo v Pokladně atd.

Tisk výplatních pásek (ne)odeslaných e-mailem

Pokud mají někteří pracovníci vyplněn e-mail v personální kartě, pak se před tiskem výplatních pásek zobrazí volba "Omezit tisk" - Pouze bez emailové adresy/ Pouze s mailovou adresou/ Tiskni vše.

Agenda Nabídky - Varianty a Grupy

Připravili jsme pro Vás několik novinek a agendě Nabídky. Do rozpisu nabídky lze vložit více variant řešení, ze kterých si pak zákazník jedno vybere nebo také skupiny zboží, které se prodávají společně pod jednou hlavičkou a cenou (= grupy). Do objednávek dodavatelům se grupa opět rozpadne na jednotlivé značky zboží od daného dodavatele. Varianty i Grupy se vyplňují do rozpisu nabídky.

Nově byla také doplněna tlačítka pro jednoduchý přechod mezi souvisejícími Nabídkami a Zakázkami (při vzniku Zakázky funkcí Nabídka -> Zakázka). V nabídce najdete tlačítko , v zakázce tlačítko . Po kliknutí na tato tlačítka se otevře související doklad.

Dodací listy k Zakázkám

Dodací listy vytvořené k zakázkám jsou podmnožinou zakázky, která se realizuje. K jedné zakázce je možné vytvořit více dodacích listů bez ohledu na sklad (= bez navázání na výdejky). Do dodacích listů se načítá zboží z rozpisu zakázky. Práce s dodacími listy v zakázkách umožňuje použít jednu značku zboží ve více řádcích rozpisu nabídky i zakázky. Dodací listy ze zakázek se pak načítají do vydaných faktur. Do jedné faktury pro odběratele lze zařadit více příslušných dodacích listů. Součástí tohoto systému je také agenda „Přehled Zakázek a dodacích listů,“ která slouží k tiskům přehledů a kontrolám.

Práce s dodacími listy v zakázkách je určena pro postup práce:

Pro práci s dodacími listy v Zakázkách a Vydaných fakturách nastavte parametr "Používat dodací listy v zakázkách" (USE_DL_ZAK) na Ano.

Horní lištové menu Služby -> Nastavení parametrů -> USE_DL_ZAK na Ano

Podrobné popisy novinek naleznete v: novinky MANW 2022, PUW 2022, JUW 2022, PAMwin 2022 a MAJW 2022

Tipy a triky

  • Víte, že je možné přerušit daňové odepisování u většího množství majetků najednou? Horní lištové menu Majetek -> Hromadné přerušení odepisování. Podrobnosti naleznete v příručce.

  • Víte, že je možné v Účetním deníku nastavit, které sloupce (pole) zobrazovat a jejich pořadí? Horní lištové menu Tabulka -> Zobrazení tabulky a Skrytí vybraných položek. Podrobnosti naleznete v příručce.

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -