Červenec 2023

Dobrý den,

připravili jsme pro Vás přehled novinek a zajímavostí z našich programů.

Novinky

Export do excelu podle gridu

V tabulkách si uživatel může často nastavit filtr nebo i pořadí sloupců v gridu. Upravenou tabulku je nově možné jednoduše exportovat do xlsx souboru. Umožní mu to funkce spuštěná klepnutím pravého tlačítka myši na tlačítko (Uživatelské výpisy) nebo levého tlačítka myši na tlačítko (počítadlo řádků). Zobrazí se volba: 1. Export do Excelu podle gridu/ 2. Uživatelský výpis podle gridu.

Úhrada více faktur na dokladu

V peněžním deníku najdete nové tlačítko (nebo klávesová zkratka „x“), které otevře formulář pro snadné rychlé zadávání mnoha úhrad za sebou. Ve formuláři se vybírají faktury, které se rozúčtují na základ a DPH při zápisu řádku běžného účtu nebo pokladny. K výběru pro zaúčtování úhrady jsou nabídnuty neuhrazené doklady, které jsou evidovány v agendách Přijaté nebo Vydané faktury a Ostatní závazky a pohledávky za několik let nazpět. Je možné zadat i částečné úhrady.

Postup vkládání úhrad: Označením řádku vybraného dokladu -> kontrola/opravení polí den, řada dokladů, číslo dokladu -> tlačítko /, které rozúčtuje úhradu do peněžního deníku.

Novinky v MANW

  • Foto + dokument - speciální typy souborů - Záložka Foto + dokument nově umožňuje i různé speciální typy souborům (př. prj, dvproj, scp, out atd.). Takové soubory lze kdykoli později odesílat e-mailem nebo kopírovat jinam pro další využití. Povolené speciální přípony souborů se vypíší do parametru OBR_SPEC_TYPDOK (Seznam speciálních typů souborů ukládaných do dokumentů). Horní lištové menu Služby -> Nastavení parametrů -> parametr OBR_SPEC_TYPDOK.

  • Automatické ukládání pdf nabídek - Možnost ukládání pdf nabídky pokaždé, když vzniká (při tisku, odeslání e-mailem) tak, aby byly zdokumentovány všechny verze nabídky, které zákazník dostal. Horní lištové menu Služby -> Nastavení parametrů -> parametr NABPDF_DO_FOTO na Ano. Pdf nabídek se automaticky ukládají do záložky Foto+Dokument, kde lze celou historii zobrazit.

Novinky v Zápůjčním skladu

V programu Zápůjční sklad SQL byly rozšířeny agendy Adresy a Ceník tak, aby plně odpovídaly programu Company Manager (MANW). Je možné nastavit agendy Adresy a Ceník společné pro Zap.Sklad a MANW.

Adresy - na kartě adresy jsou možná podrobnější nastavení a zpřístupněny funkce jako kontrola DIČ atd.

Ceník - ceníková karta má 2 varianty (samostatné záložky v ceníku)

  • Karta (Zap.sklad) = původní karta Zápůjčního skladu, zjednodušený náhled s funkčností přizpůsobenou potřebám Zápůjčního skladu
  • Karta = velmi podrobná ceníková karta z MANW

Podrobné popisy a návody k novinkám z roku 2023 naleznete v: novinky_MANW 2023, PUW 2023, JUW 2023, PAMwin 2023 a MAJW 2023.

Tipy a triky

  • Nové příručky - Připravili jsme pro Vás nové aktuální příručky k našim programům, je možné je stáhnout na stránkách příslušného programu: .

  • Víte, že při zakládání nového dokladu (F6 nebo ) v agendě Pokladna se při zaškrtnutí zakládají příjmové doklady a při zaškrtnutí výdajové doklady bez dalších dotazů? (Oproti tomu při výchozím zaškrtnutí se vždy zobrazí dotaz, zda chcete založit příjmový nebo výdajový doklad.)

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení.

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -