Červenec 2023

Dobrý den,

připravili jsme pro Vás přehled novinek a zajímavostí z našich programů.

Novinky

Propojení zálohových faktur s jejich vyúčtováním

Pro snadné přecházení mezi zálohovou fakturou a jejím vyúčtováním byla zavedena nová tlačítka a . Tato nová tlačítka naleznete na kartě a v rozpisu v agendách Vydané faktury a Přijaté faktury. Pokud je například na jedné faktuře vyúčtováno více záloh, je možné na konkrétní zálohu přejít v rozpisu z řádku této zálohy nebo se na kartě faktury po zmáčknutí tlačítka zobrazí seznam souvisejících zálohových dokladů k výběru.

Importy - nové funkce

Ve formuláři pro Import přibyly nové funkce spouštěné tlačítky.

MANW: Služby – Servis -> Import

PUW: Služby - Servis -> Import účetního deníku

JUW: Menu Vydané/Přijaté -> Import faktur

- tato volba umožňuje zobrazit náhled na soubor, zobrazí se dočasný soubor v datové struktuře podle vybrané agendy, tak jak budou data vypadat po převodu.

- otevře soubor, který chcete importovat v uživatelských výpisech, kde můžete data ze souboru prohlížet, různě filtrovat a pak třeba vytiskout/ exportovat do excelu.

- slouží k porovnání souboru s daty v programu a zobrazení rozdílů.

Pro použití nových funkcí je nutné vybrat agendu, do které se bude soubor importovat, typ importu a nastavit cestu k souboru (pole „Data ze souboru“).

Změny v zaúčtování do účetního deníku

K tvorbě účetního dokladu a zaúčtování mezd do účetnictví dochází v tiskové výstupu Účetní doklad. Otevře se formulář pro tisk účetního dokladu, ve kterém naleznete několik nových vylepšení a možností kontrol v oblasti pro zaúčtování do účetnictví.

Například:

  • Možnost zobrazení náhledu na zaúčtování účetního dokladu (podle aktuálního nastavení formuláře). Při zaškrtnutí tlačítkem "Zaúčtuj".

  • Možnost poslat soubor pro zaúčtování do účetního deníku e-mailem. Při zaškrtnutí tlačítkem "Zaúčtuj".

  • Zobrazení náhledu na zaúčtování dokladu za aktuálně nastavené pracovní období v účetním deníku. Kliknutím na nápis o zaúčtování mezd na hlavní obrazovce, pokud je dostupný program PUW.

Vylepšení načítání QR kódu z pdf

Programy Company manager a Daňová evidence umožňují využití QR kódů bez nutnosti dalšího speciálního vybavení. Pro přečtení QR kódu se nejčastěji používají mobilní telefony s kamerou nebo speciální čtečky připojené k počítači (naše aplikace čtečky čárových a QR kódů pro mobilní telefony Com-Sys Reader je k dispozici zdarma). Program Company Manager ale umí načítat QR kódy i sám (bez dalšího vybavení) ze souborů typu obrázku nebo pdf.

Nově jsme výrazně zvýšili citlivost načítání QR kódu z pdf souborů. Toho se dá využít například při načítání přijatých faktur, které přišly jako pdf e-mailem.

Podrobné popisy a návody k novinkám z roku 2023 naleznete v: novinky_MANW 2023, PUW 2023, JUW 2023, PAMwin 2023 a MAJW 2023.

Tipy a triky

  • Víte, že v našich programech můžete klávesovou zkratkou Ctrl + F9 (nebo menu Tabulka -> Kopíruj okno do schránky) zkopírovat obrázek právě otevřeného okna a vložit ho například do e-mailu (Ctrl+V)? Tato funkce umožňuje snadno a rychle poradit kolegovi se správným vyplněním tabulky nebo třeba požádat o pomoc s řešením problému. Podrobně viz příručka.

  • Demoverze programů - Připravili jsme pro Vás nové aktuální demoverze k našim programům, je možné je stáhnout na stránkách příslušného programu: .

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení.

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -