Říjen 2023

Dobrý den,

připravili jsme pro Vás přehled novinek a zajímavostí z našich programů.

Novinky

Změny v systému Ares

K 31.10.2023 končí podpora provozu původní verze informačního systému Administrativního registru ekonomických subjektů (viz info Ares, který umožňuje vyhledávání ekonomických subjektů registrovaných v České republice. Systém Ares je v našich programech využíván například ve funkcích Založení nové adresy, Kontrola a doplnění adresy podle rejstříků a další. V současné době byl spuštěn nový informačním systém Ares, který je již využíván v aktuálně dostupných verzích našich programů. Pokud si přejete se systémem Ares i nadále pracovat, stáhněte si, prosím, aktuální verze našich programů.

Zaúčtování z JUW do PUW

Nová funkce umí vytvořit účetní deník PUW z peněžního deníku, vydaných a přijatých faktur v JUW. Nový způsob umí i rozúčtování vydaných a přijatých faktur podle rozpisu, včetně přenesené daňové povinnosti. Slučuje úhradu faktury v peněžním deníku do jednoho řádku atd. Díky této funkci může menší firma vystavovat doklady v JUW a posílat je do externí účetní firmy k zaúčtování do podvojného účetnictví.

Pro správné zaúčtování do podvojného účetnictví je v JUW nutné vyplnit účty pro podvojné účetnictví v řadách dokladů a v osnově.

Přímé zaúčtování z JUW do PUW nebo Vytvoření souboru s deníkem PUW:

Služby - servis -> Export do Podvoj

Zakázky, Objednávky - přechod do agendy Adresy

Nově je možné z agend Zakázky a Objednávky přejít přímo do agendy Adresy pomocí tlačítka .

Adresy - nové funkce

V agendě Adresy na kartě adresy naleznete nová tlačítka s vylepšujícími funkcemi.

- otevře ve vedlejším okně soubory, které jsou v příloze Foto + Dokument

- založení nové Vydané faktury pro daného zákazníka

- zobrazí v agendě Vydané faktury všechny faktury pro daného zákazníka v aktuálním roce

- zobrazí v agendě Přijaté faktury všechny faktury od daného dodavatele v aktuálním roce

Podrobné popisy a návody k novinkám z roku 2023 naleznete v: novinky_MANW 2023, PUW 2023, JUW 2023, PAMwin 2023 a MAJW 2023.

Tipy a triky

  • Víte, že v účetním deníku je možné spustit kontrolu, která prochází jednotlivé řádky Účetního deníku a kontroluje, jestli odpovídají platným číselníkům (účetní osnova, řady dokladů, střediska, zakázky...)? Účetní deník -> menu Kontroly -> Hledej chyby v deníku. Tuto činnost je vhodné provádět po zásahu do číselníků (př. změna v účetní osnově) nebo po importu z jiného programu. Podrobnosti naleznete zde.

  • Víte, že klávesa F3 (také tlačítko ) umožňuje seřadit věty v tabulce podle jednoho ze sloupců? Zobrazí se seznam sloupců a vybere položka, podle které bude tabulka uspořádána.

Registrovaným uživatelům, kteří mají uzavřenou smlouvu o aktualizaci, jsou nové verze programů připraveny v sekci ke stažení.

 
Tento e-mail jste dostali, protože
   - jste zákazníky firmy Com-Sys Software nebo
   - přihlásili jste se k odběru zde.


Odhlásit se z odběru těchto newsletterů můžete kliknutím na tento odkaz.+420 224 911 583
+420 224 911 584
tereza.rousova@comsys.cz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -